Собаки і ваше здоров`я

Відео: ЯК СОБАКИ ВІДЗНАЧАЮТЬ НОВИЙ РІК БЕЗ ЛЮДЕЙ

Не випадково кажуть: «заживе як на собаці». Вилизуючи рану, Ваш пес, по суті справи, стерилізує її речовиною, яке називається лізоцим і міститься в слині. Звичайно, Вам в подібній ситуації собака навряд чи може допомогти. Але ось врятувати від гіподинамії їй цілком під силу. Гіподинамія, як відомо, - відсутність або недостатність активного способу життя. Якщо за статистикою ще в середині 20 століття людина протягом життя в середньому проходила 750 тисяч кілометрів, то тепер - ледь дотягує до 42 тисяч.

Відео: Секрети натаски лягавих собак

Собака ж «виводить гуляти» своїх господарів, сприяючи цим збереженню їх здоров`я. Доведено, що власники собак менше хворіють і довше живуть. Щоденні прогулянки з собакою в будь-яку погоду скорочують тимчасову непрацездатність у городянина в кілька разів. А якщо ще й вранці побігати з собакою, то гарний настрій забезпечено на весь день.

У США все частіше дозволяють відвідування хворих їх чотириногими друзями - собаками. Звичайно ж, собак попередньо ретельно миють, дезінфікують, їх оглядає ветеринар. Але зусилля не марні - навіть 15-хвилинне перебування у лікарняному ліжку улюбленої тварини в більшості випадків сприяє помітному поліпшенню здоров`я пацієнта.

Відео: Водоплавна собака



Але крім радості від спілкування з собакою, контакт з нею не завжди корисний: у її організмі можуть перебувати збудники хвороб, не доставляє особливих неприємностей їй самій, але небезпечні для людини. Один з найсерйозніших ворогів - жіардія лямблії. У тропіках майже половина населення заражені цими крихітними грушоподібними жгутиковими. Багато медики досі вважають, що підхопити цих паразитів через погані гігієнічних умов можна тільки там. Однак виявилося, що ця небезпека може виходити від інфікованих кішок і собак, які виділяють в навколишнє середовище мільйони мікроскопічних бульбашок (цист), де і ховається ця шкідлива мілюзга.

Екскременти собак, якими забруднені міста, висихають і перетворюються в пил, з якої, як припускають медики, люди вдихають і ковтають цисти жіардіі. Інше джерело зараження - водойми, в яких разом з купальниками плескатися і чотириногі.

симптомами того, що людина заразилася, можуть бути втрата апетиту, неприємна тяжкість в шлунку, пронос, іноді судоми, невелика температура. Звичайними антибіотиками з цим злом впоратися неможливо. Тільки після цілеспрямованого лікування препаратами метронідазолу в людських шлунках запанував мир і спокій. Навіть при прямому контакті з собаками можна підчепити різноманітних паразитів. Так, земля парків та ігрових майданчиків часто буває заражена яйцями собачого стрічкового глиста. При попаданні цих яєць із брудних дитячих рук через рот в шлунок і кишечник з них вилуплюються личинки, які проникають в печінку, легені, м`язи, мозок, очі. В останньому випадку виникає запалення сітківки та зорового нерва, що може привести до тривалих порушень зору. Правда, зазвичай це захворювання протікає безсимптомно.

Найнебезпечнішим паразитом є стрічковий черв`як ехінокок. Його яйця, які прилипли до вовни собаки, можуть потрапити в організм людини при безпосередньому контакті з твариною, наприклад, під час гри. У тонкому кишечнику людини з яєць ехінокока з`являються личинки, які через стінку кишечника з кровотоком потрапляють в печінку.

Там утворюються заповнені черв`яками і рідиною міхури, що іноді досягають розмірів дитячої голови. Можуть вони гніздитися також і в легенях. Щоб не стати жертвою цих страшних паразитів, необхідно дотримуватися найпростіші правила гігієни: після спілкування з тваринами ретельно мити руки, і по можливості, не дозволяти дітям вступати в контакт з незнайомими підозрілими тваринами. Крім того, якщо у Вас є собака, стежте за її станом, і в разі необхідності, обстежте її у ветеринара.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

ІНШЕ

Що таке аnimal-fitness? фото

Що таке аnimal-fitness?

Відео: 10 Different Animal Walk ExercisesЩо таке Аnimal - fitness? Про новому модному напрямку фітнесуХочете схуднути?…

Якщо вкусила собака фото

Якщо вкусила собака

У цій статті ми вам розповімо як поводитися з незнайомою собакою і що робити, в тому випадку, якщо вона вас вкусила.Щоб…

Яку породу собак вибрати? фото

Яку породу собак вибрати?

Насправді легким вибір собаки здається тільки тому, хто жодного разу не вибирав собі домашнього вихованця. Визначитися…

Імена для собак хлопчиків фото

Імена для собак хлопчиків

Вибираючи ім`я для своєї собаки хлопчика, слід завжди пам`ятати, що ви вибираєте ім`я не тільки для своєї зручності,…


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Собаки і ваше здоров`я