Свято 7 квітня - всесвітній день здоров`я

Відео 7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці та інші свята ...

Свято 7 квітня - Всесвітній день здоров`я

У весняний день 7 квітня відзначається кілька свят, і один з них - Всесвітній день здоров`я. Відзначається це свято з 1950 року - в багатьох країнах, а заснований він в 1948 році, під час першої сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров`я - тоді приймався статут ВООЗ - Всесвітньої Організації Охорони здоров`я.

Примітно, що засновники ВООЗ визначають поняття здоров`я не відсутністю хвороб і яких-небудь дефектів, але заявляють, що здоров`я має бути не тільки фізичним: в це поняття входить і духовне здоров`я, і соціальне - стан повного благополуччя у всіх сферах.

За багато десятиліть, що минули з дня заснування ВООЗ, її членами стали 193 держави. Росія теж входить в їх число, причому навіть до складу виконавчого комітету, і є його постійним членом - поряд з Великобританією, Францією, США і Китаєм.

Уряди всіх країн, що входять в ВООЗ, визнають право на «мати найвищий досяжний рівень здоров`я» одним з основних прав людини - незалежно від його соціального і економічного становища, політичних або релігійних переконань, раси і національності.

Як і чому виникла ВООЗ?

Протягом усієї своєї історії людство пережило багато небезпечних епідемій, які знищували населення цілих країн, і загрожують всім жителям Землі. ВООЗ була створена для того, щоб людство змогло об`єднати зусилля для спільної боротьби з хворобами і епідеміями, і за минулі десятиліття ми досягли багатьох серйозних результатів, що дозволяють людям Землі жити спокійно і щасливо.

Справа в тому, що сьогодні безліч страшних захворювань, які раніше були причиною мільйонів смертей, переможені, і нові покоління людей про них навіть не чули.

Наприклад, віспа: сьогодні молодь і школярі не знають, що це таке, між тим як у старшого покоління ще збереглися шрами від щеплень проти цієї хвороби.

Важливими відкриттями стали: антибіотики - до того, як з`явився пеніцилін, вже в XX столітті люди вмирали від звичайних простуд, інфекцій або раненій- інсулін - він дозволяє хворим на діабет продовжувати жити, і вести нормальний спосіб життя - раніше це було неможливо.

Винайдено багато нових вакцин, вдосконалені методи санітарної охорони і дотримання гігієни - і все це було б недосяжне без співпраці багатьох країн і їх урядів, яким небайдужий стан здоров`я населення.

Незважаючи на це, в сучасному світі найгострішою проблемою є проблема здоров`я, а все решта, якщо подивитися уважніше, випливають саме з неї.

Що таке здоров`я людини? І кого взагалі можна вважати здоровим? Більшість людей - на жаль, не без допомоги некомпетентних медиків, вважають, що турбота про здоров`я означає звернення до лікаря. Причому не для профілактичного огляду або обстеження, а вже тоді, коли захворювання починає виявлятися. Зрозуміло, в цьому випадку лікарі не можуть повернути нам втрачене здоров`я - вони можуть тільки лікувати захворювання, використовуючи для цього всі наявні у них кошти.

Які чинники впливають на наше здоров`я?

Їх безліч: перенаселённость- неконтрольоване зростання міст- розвиток економіки, що виливається в забруднення навколишнього середовища-вирубка лісів, яка прийняла не просто загрозливі, а просто катастрофічні масштаби- нераціональне використання землі-руйнування озонового шару.

Можна додати сюди стреси, без яких не обходиться жоден день-гіподинамію - бич сучасного суспільства-шкідливі прівичкі- харчування продуктами, які не можна назвати нормальною їжею - їх можна довго перераховувати, але від цього навряд чи щось зміниться на краще.


Хто ж відповідає за наше здоров`я, і від кого воно залежить?



Коли ми зустрічаємо іншу людину, навіть не близького або зовсім незнайомого, то завжди бажаємо йому здоров`я: адже ми говоримо - здрастуйте! Багато з нас десятки разів в день вимовляють це слово.

Крім того, ми бажаємо один одному здоров`я в свята, дні народження, за столом, коли піднімаємо бокали- просто на вулиці, розмовляючи з людьми про що завгодно.

Про здоров`я кажуть все, але переважна більшість людей руйнують своє здоров`я кожен день, подаючи при цьому вбивчий приклад дітям. Гроші вони витрачають на те, щоб стати хворими: курять, вживають алкоголь, свідомо харчуються всілякої «хімією», і виправдовують це звичкою - як ніби звички з`являються самі по собі. Потім ці люди витрачають гроші на лікування хвороб, і при цьому звинувачують лікарів у тому, що вони не можуть повернути їм здоров`я - як ніби у лікарів в запасі є безліч нових органів, і вони можуть їх заміняти, як деталі в машинах.

Коли людина здорова, то все його органи і системи працюють нормально, він не боїться навантажень, у нього нічого не болить, він завжди спокійний, а негативних думок просто немає - їм немає звідки взятися.

Можна подумати, що такого не буває, і це не дивно: людям просто нема звідки сьогодні дізнатися про здоров`я, так як медицина вважає нормою среднездорового (читайте - среднебольного) людини, і лікує тільки симптоми хвороби, залишаючи саму людину без уваги.

Відео: Живи Сьогодні 7 квітня - Всесвітній День здоров`я

Реклама закликає нас приймати медикаменти, і багато хто купує їх, як ласощі в магазині, вживають, а потім потрапляють в лікарню - і знову винні лікарі. Інші, навпаки, кидаються до засобів народної медицини, приймаючи все трави поспіль - результат при цьому виходить той же.

Здоров`я людини залежить не від лікарів, а від способу життя - в першу чергу, хоча і спадковість, і вплив середовища тут теж мають істотне значення. Від медицини стан нашого здоров`я може залежати всього на 10%, і то в тих випадках, коли потрібне екстрене втручання. Здоровим людина може бути тільки тоді, коли він усвідомлює суть здорового способу життя: ясне та чітке мислення, здорове харчування, фізичну активність, нормальний режим дня, очищення організму і т.д.

Якщо захотіти стати здоровим, то домогтися цього буде цілком можливо, хоча багатьом людям це здається нездійсненним. Для початку можна хоч би переглянути свою поведінку, ставлення до себе і оточуючих, режим дня і харчування - вже на ці фактори може вплинути кожен з нас, а багато часу і коштів для цього не потрібно.

Коли ВООЗ проводить заходи, пов`язані зі святкуванням Всесвітнього дня здоров`я, на них підкреслюється, що саме зміни в способі життя людей, а також в їх поведінці, сприяли виникненню і швидкому поширенню найсерйозніших захворювань - наприклад, СНІДу.

Хвороби, пов`язані з курінням, щороку стають причиною смерті мільйонів землян- антибіотики, відкриття яких люди так раділи свого часу, стали неефективними і небезпечними, тому що використовувалися абсолютно неправильно. Розробляти нові ліки стає все складніше, тому що з`являються все нові хвороби - замість тих, з якими людство впоралося.

У багатьох розвинених країнах медицина досягла небувалих успіхів, і, здавалося б, рівень здоров`я в цих країнах повинен стати вище, але все відбувається з точністю до навпаки. Ми говоримо про якість життя, але саме в розвинених країнах рівень захворюваності зростає разом з успіхами медицини, а хвороби катастрофічно молодіють.

Відео: У Дніпропетровську проведуть день здоров`я

До того ж досягненнями в галузі охорони здоров`я можуть скористатися далеко не всі люди планети, а розрив між розвиненими і бідними країнами збільшується все сильніше.

Концерти, заходи, зустрічі, які проводяться ВООЗ для того, щоб пропагувати активний і здоровий спосіб життя, щороку присвячуються одній з актуальних проблем, пов`язаних зі здоров`ям людей. Наприклад, у 2008 році темою Всесвітнього дня здоров`я стало питання захисту від кліматичних ізмененій- в 2009-му темою цього дня був заклик до забезпечення безпеки лікарень в надзвичайних ситуаціях, а в 2017-м обговорювалася тема урбанізації і здоров`я.


Всі ці теми є актуальними, але ситуації, які обговорювалися, створені не ким-небудь, а нами - людьми планети Земля.

Адже клімат змінюється через викиди в атмосферу- надзвичайні ситуації створюються людьми - в більшій мірі, ніж пріродой- зростання міст і промислове будівництво вбиває наше здоров`я, так як в цьому випадку мова йде спочатку про прибуток, а вже потім про якість життя населення.

ВООЗ вважає, що охорона здоров`я людей неможлива без дотримання принципів рівності і солідарності. Поліпшення здоров`я в цілому можливо тільки в тому випадку, якщо ми почнемо думати про здоров`я кожної окремої людини, а не мислити абстрактними поняттями.

Що таке населення? Це ми з вами, а не просто маса людей, хоча в медицині поняття масовості вельми популярне. Робота ВООЗ спрямована на те, щоб формувати і розвивати партнерські відносини між профільними міністерствами і міжнародними організаціями, неурядовими організаціями та місцевими громадами, науково-дослідними та донорськими центрами, приватними ініціативами і звичайними громадянами.

Якими можуть бути найпростіші рекомендації для людини, яка хоче постійно підтримувати в порядку своє здоров`я, і не очікувати при цьому, що ним займеться хтось інший?

Про розпорядок дня, здорове харчування і русі ми вже згадували. Слід планувати свої справи - це допомагає уникнути стресса- планувати своє харчування, і не виправдовуватися тим, що на це немає часу-рухатися якомога більше - якщо немає можливості відвідувати тренажерний зал - ходити пішки в магазин, або на роботу-підніматися по сходах, а не на ліфті - використовувати будь-яку можливість для руху.

Немає сенсу говорити про здоров`я з людиною, яка курить або вживає алкоголь, причому мова йде не про келих вина в свята.

У Росії в останні роки число хворих на алкоголізм зросла майже в 2 рази - це страшні цифри, а куріння набуло загрозливого характеру. Якщо раніше курили переважно чоловіки, то сьогодні курять жінки і дівчата - тютюнова промисловість надає їм таку можливість. Пасивне куріння - не менше серйозна проблема: від нього страждає безліч людей, в тому числі і маленькі діти. Куріння не знижує вагу і не знімає стреси - це міфи, зате здоров`я і зовнішність від нього серйозно погіршуються.

Ще один аспект здорового способу життя - використання БАД - біологічно активних добавок. Раніше «чудодійні засоби» були доступні тільки обраним, а сьогодні користуватися ними можуть все.

Зрозуміло, до вибору БАД слід підходити серйозно, і завжди бути впевненими в їх безпечність та якість, а не лаяти всіх виробників поспіль, напившись якихось сумнівних капсул, рекомендованих сусідкою.

ВООЗ запропонувала заснувати Всесвітній день здоров`я і для того, щоб привернути увагу урядів всіх країн до проблем охорони здоров`я і самих медиків - зокрема, до оплати їх праці-а також тих людей, які хворі невиліковними захворюваннями.

І все ж кожна людина, якій не байдуже здоров`я - своє і своїх близьких, повинен розуміти, що подарувати його не може ніхто: ні лікарі, ні держава, ні суспільство - про здоров`я треба дбати самому.

І не варто думати, що займатися здоров`ям має сенс лише в молодості: краще почати пізно, ніж прожити хворим все життя. Зміцнити здоров`я можна в будь-якому віці: варто тільки зрозуміти це, і відмінне самопочуття, енергія і краса стануть вашою нагородою.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

ІНШЕ


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Свято 7 квітня - всесвітній день здоров`я