Значення сну для жіночого здоров`я

Значення сну для жіночого здоров`я

Темні кола під очима, дратівливість, поганий настрій, зниження працездатності, ослаблення уваги, непереборне бажання поспати вдень - всім цим може обернутися недолік сну для людини. Особливо неприємні такі наслідки для прекрасної статі. Ніхто не стане сперечатися, що здоровий міцний сон відіграє важливу роль в збереженні жіночого здоров`я і краси. Щоб добре виглядати, почувати себе бадьорою і енергійною протягом дня, мати свіжий колір обличчя і гарний настрій, повноцінний сон просто необхідний.

У природі сну ще так багато загадок, що про це можна говорити нескінченно. Але є прості істини, про які повинна знати кожна жінка і дотримуватися їх для того, щоб бути здоровою і красивою.

Коли засинати і прокидатися? Скільки потрібно спати? Яке білизна для сну вибрати? Як перемогти безсоння? На всі ці питання ми знайдемо відповіді разом.

Час для сну

Жіночий сон має особливу природу. Кожній жінці необхідно знати, що проміжок з 21.00 до 23.00 - це найкращий час для того, щоб лягати спати. Так задумано природою, що з 9 години вечора організм жінки починає готуватися до відпочинку. У цей проміжок відновлюється сила розуму, йдуть страхи, сумніви, дратівливість. З 23.00 до 01.00 відновлюються життєві сили, а з 01.00 до 03.00 - емоційну рівновагу. Само собою зрозуміло, що якщо жінка лягає спати дуже пізно, наприклад, о 3 годині ночі, ні про яке психічне здоров`я, а тим більше про фізичному, не може бути й мови. Неспання після 22.00 точно не піде на користь жіночому організму, а систематичне ігнорування сну в цей час дуже повільно, але грунтовно руйнує здоров`я.

Прокидатися і засинати бажано в один і той же час. Вставати краще на світанку. Ранній підйом дає енергію і прекрасне самопочуття на весь день. Що може бути краще, ніж пробудження на світанку разом з сонцем і птахами?

У стародавніх книгах чітко говориться про те, що за людське щастя відповідає сонце. Воно не тільки світить і зігріває нас, по дню народження визначає знак зодіаку, а ще й керує нашим життям. Досвітнє час ідеально для того, щоб налаштуватися на хороший день. Ранкові години (з 04.00 до 09.00) вважаються найсприятливішими для духовних практик і планування дня. Люди, які рано встають, все встигають, і головне, вони по-справжньому щасливі.

Для багатьох жінок ранній підйом звучить як вирок, адже вони просто не звикли до цього. Але якщо ви будете лягати о 10 годині вечора, то легко зможете встати в 05.00-06.00. 7-8 годин цілком достатньо для того, щоб виспатися. Звичайно, ніхто не забороняє спати до обіду в вихідний день. Іноді потрібно балувати себе і таким способом. Але звичка рано вставати дійсно дуже позитивно впливає не тільки на здоров`я людини, а й на його долю.

Білизна для сну



Воно повинно бути максимально комфортним. Важливу роль відіграє не тільки матеріал, з якого виготовлено постільна білизна, а й забарвлення. Для комфортного сну краще вибирати білизну з бавовни, льону або шовку.

Льон є самим екологічним матеріалом. Він прекрасно підійде для будь-якого часу року, врятує тих, хто страждає на алергію. Бавовна - сама практична тканина, а натуральний шовк - найкрасивіша і розкішна.

Постільна білизна має бути якісним. Свідченням цього є хороша упаковка, акуратні шви, приємний запах текстилю, м`яка, не линяє, приємна на дотик тканина.

Що стосується забарвлення, краще зупинитися на пастельних тонах: світло-зеленому, кремовому, коричнево-зеленому, ніжно-блакитному, персиковому. Білосніжна постільна білизна з мереживами, етнічними мотивами або вишивкою теж в моді. А ось тканин з активним орнаментом, занадто строкатих забарвлень, штучних матеріалів потрібно уникати.

Кращим матеріалом для наповнення подушок і ковдр з точки зору екологічності та гігієнічності є шерсть. Доведено, що натуральна шерсть має лікувальні властивості.

Якщо ви страждаєте безсонням, наповніть подушку гречаним лушпинням, а під неї покладіть мішок з лікувальними травами: м`ятою, мелісою, лавандою, чебрецем чи материнкою. Це допоможе вам швидко налагодити сон. А ось про пухових і пір`яних перинах краще забудьте назавжди, оскільки в них живуть паразити. Вчені виявили близько 10 видів паразитів в перинах, а в німецьких і швейцарських лікарнях і готелях пір`яні і пухові постільні приналежності давно заборонені.

Важливо, щоб подушка була зручною. Прямий хребет, коли ви лежите і натуральні наповнювачі - це два найбільш важливі критерії вибору матраца.

В якій позі краще спати?

Незважаючи на загальну впевненість в тому, що краще спати на боку або навіть на животі, з природою не посперечаєшся. Та частина нашого тіла, яку ми називаємо «спина» (спи на), говорить сама за себе. Спати потрібно на спині.

Що ще потрібно для гарного сну?

1. Легке відчуття голоду

Вечеря повинна бути не надто пізно і легким: стакан натурального соку, кефіру або теплого молока, варені овочі, квашена капуста, фрукти. Коли людина наїдається на ніч, замість того, щоб відновити сили, організм витрачає їх на перетравлення їжі та боротьбу з отруєнням. Звичка наїдатися перед сном призводить не тільки до неспокійного сну, а й до проблем зі шкірою, тяжкості в шлунку, головного болю, зайвої ваги.

2. Правильний настрій

Перед сном не потрібно дивитися бойовики, фільми жахів, читати детективи, вирішувати важливі питання, займатися важкою роботою, особливо розумової. Краще почитати цікаву книгу, зайнятися рукоділлям або дихальною гімнастикою. Хорошому сну сприяють прогулянки на свіжому повітрі, масаж скронь з лавандовим маслом, відвари цілющих трав, букети з лаванди, герані, череди, розмарину, шавлії, полину в спальні.

3. Водні процедури

Перед сном корисно прийняти теплу ванну з цілющими травами, морською сіллю або заспокійливими маслами. Міцний сон забезпечують гарячі ножні ванни, плавання в поєднанні з розслаблюючим масажем.

Відео: ЗДОРОВИЙ СОН ~ МУЗИКА ДЛЯ СНУ ~ DEEP #SLEEP #MUSIC

4. Улюблена музика

Налаштуватися на відпочинок і швидше заснути допоможуть повільні, ритмічні мелодії, які допомагають заспокоїтися, навівають приємні спогади, викликають позитивні емоції. Це можуть бути класичні твори, звуки природи або просто улюблена музика.

5. Свіже повітря

Перед сном обов`язково провітрюйте приміщення.

6. Тиша

Краще засипати в повній тиші, без телевізора і інших сторонніх звуків.

Відео: Ця звичка спальні дуже важливо для щасливих стосунків

Підведемо підсумки

Краще лягати спати до 22.00, а вставати на світанку. Спати потрібно на спині, в тиші, в добре провітреному приміщенні. Білизна для сну повинно бути спокійних пастельних тонів, з натуральних тканин. Перед сном корисно почитати, послухати улюблену музику, прийняти ванну, прогулятися на свіжому повітрі, випити трав`яний відвар або стакан теплого молока з медом, подумати про щось приємне.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

ІНШЕ

Сон і жіноче здоров`я фото

Сон і жіноче здоров`я

Відео: Здоров`я. 10 заповідей для жіночого серця. Сон. (22.05.2016)Сон важливий для здоров`я будь-якої людини. Всім…

Як навчитися рано вставати? фото

Як навчитися рано вставати?

Відео: Як навчитися рано вставатиВам не подобається позіхати над самотнім сніданком замість обіду з друзями і прасувати…

Як прокинутися вранці фото

Як прокинутися вранці

Як прокинутися вранці, коли на вулиці зима - похмура, холодна і не завжди привітна? Як зробити початок нового дня більш…

Правила гарного сну фото

Правила гарного сну

Здоровий і міцний сон дуже важливий для людини. Він не тільки відновлює сили, але і сприяє нормалізації роботи всього…

Як мало спати і висипатися? фото

Як мало спати і висипатися?

Успіх приходить до тих, хто не сидить, склавши руки, а використовує кожну вільну хвилину для реалізації своїх цілей.…

Як позбутися від безсоння? фото

Як позбутися від безсоння?

Залишай всі проблеми перед сномЧасто нам не дають заснути тривоги, які постійно крутяться в голові. Для того щоб…

Правила здорового сну фото

Правила здорового сну

Відео: 7 правил міцного і здорового снуСон - життєво необхідний стан мозку, але важливий саме здоровий сон. Не дарма…

Як зробити свій сон міцним фото

Як зробити свій сон міцним

Відео: топ15 дивовижних ФАКТІВ про СНІКожен з нас любить гарненько поспати. Ніхто, напевно, не любить рано вставати. У…

Як позбутися від безсоння? фото

Як позбутися від безсоння?

Здоровий сон так важливий для правильної роботи нашого організму. Але як позбутися від безсоння?Ні для кого не секрет,…

Як боротися з безсонням? фото

Як боротися з безсонням?

Безсоння - досить часте явище в житті людини, вона проявляється в повній відсутності сну протягом тривалого часу.…

Вчимося рано прокидатися фото

Вчимося рано прокидатися

Та вже друзі. Здобути нелегку тему ви збираємося торкнутися. Кожен, кого цікавить даний матеріал, напевно вже багато…


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Значення сну для жіночого здоров`я